Rob de Nijs was een op-en-top muzikant en tegelijk een heel aimabel persoon. Dat zegt zanger Syb van der Ploeg, die De Nijs goed kende.
Vandaag werd bekend dat Rob de Nijs op 82-jarige leeftijd is overleden. De artiest, bekend van onder ander zijn hits Banger hart en Malle Babbe, leed al jarenlang aan parkinson. Van der Ploeg zou onlangs nog bij De Nijs op bezoek, maar dat kon wegens diens toestand op het laatste moment niet doorgaan. Toch kwam het overlijden van De Nijs nog onverwacht voor Van der Ploeg. “Ik had het idee dat het de laatste periode nog wel aardig ging.” De twee kenden elkaar goed. Het contact werd voor het eerst gelegd bij televisie-optredens, eind jaren 90. Dat was in de periode dat De Kast veel landelijke aandacht kreeg. “We kwamen elkaar bijvoorbeeld tegen bij de Edison Awards. Dan raak je in gesprek, we konden het goed vinden.”
In de jaren daarna onderhielden de twee zangers contact. “Ik ben vaak bij hem thuis geweest, hij kwam ook wel bij optredens van mij. Hij was een heel aardige man.” De lijntjes in de muziekwereld zijn soms kort. Afgelopen zondag gaf Van der Ploeg nog een optreden, met in zijn band Christan Grotenbreg en Han Wouters, die beiden ook in De Nijs’ band speelden. “Toen hebben we het toevallig nog even over Rob gehad.”
Hij belde me bijna iedere dag op. Dan vroeg hij: ‘Spreek ik dit wel goed uit?
Heel respectvol
Dat Rob zich ook aan het Fries durfde te wagen liet hij in 2006 en 2008 zien tijdens de Fryske Music Night
Een overzicht van Rob zijn carriëre
Plaats een Reactie
Meepraten?Draag gerust bij!